Doradztwo rolnicze.

doradztwo rolnicze

Doradztwo rolnicze Solaris zwiększa efektywność Państwa upraw.

Nasza firma specjalizuje się w profesjonalnym doradztwie i usługach rolnych. Świadczone przez nas doradztwo rolnicze obejmuje wszystkie aspekty prowadzenia gospodarstwa rolniczego. Dzięki 20-letniemu doświadczeniu w branży rolnej dobrze poznaliśmy aktualne prawo rolne. Reprezentujemy interesy naszych klientów, a także dbamy, by ich uprawy były efektywne. Pomagamy także w pozyskaniu funduszy unijnych, które pozwolą na szybki rozwój Państwa biznesu. Nie skupiamy się jednak wyłącznie na formalnościach i zagadnieniach prawnych. Jako ośrodek doradztwa rolniczego pomagamy także w praktyce. Dzięki sprawnej w działaniu kadrze i nowoczesnemu zapleczu technicznemu jesteśmy w stanie wdrożyć zalecenia. Dzięki wspólnej pracy Państwa uprawy przyniosą wspaniałe plony. Oznacza to dla Państwa większe zyski, a dla nas będzie kolejnym powodem do dumy. A dodatkowo oferujemy kompleksowe usługi leśne, w tym zalesianie z wykorzystaniem gruntów porolnych.

więcej
Doradztwo rolnicze
Nowoczesne usługi rolne

Korzyści płynące z nowoczesnego doradztwa rolniczego:

Wzrost wydajności dzięki optymalnemu zarządzaniu uprawą plony są większe.

Stała kontrola pozwala szybko zareagować, gdy tylko pojawi się taka potrzeba.

Bez wychodzenia z domu można podjąć wiele działań w ramach swojej uprawy — pozwala na to nowoczesny sprzęt.

Dopasowane do potrzeb doradztwo rolnicze spełnia postawione przed nim oczekiwania — niezależnie od wielkości i rodzaju uprawy.

Zastrzyk finansów, który dostarczy możliwość pozyskania  dodatkowego finansowania.

Rozwój w zgodzie z naturą jest dla wielu rolników kluczowy. Dbamy o to, by wzrost wydajności upraw nie degradował środowiska.

Najnowsze technologie — nasza firma posiada ma przewagę dzięki połączeniu doświadczenia i nowego sprzętu.

Kompleksowa oferta

Doradztwo rolnicze na miarę potrzeb rolników — więcej plonów, mniej problemów.

Wzrost zysków w rolnictwie

Wzrost zysków

Świadczone przez Solaris doradztwo rolnicze ma na celu kilka efektów. Pierwszym z nich jest pełna zgodność z polskimi i unijnymi przepisami prawa. Świadcząc usługi rolne, dbamy zarazem o naturę i środowisko. To ważne zarówno dla nas, jak i wielu naszych klientów. Nie zapominamy jednak o głównym celu wielu rolników. Wzrost zysków płynących z uprawy często jest nadrzędnym celem współpracy. Warto więc korzystać z nowych metod uprawy i wspierać ją innowacyjnym sprzętem. Dzięki 20-letniej pracy na polskim rynku wiemy, jak skutecznie podnieść wydajność pola. Ograniczamy straty do minimum, a osiągane zyski wynosimy na nieznany wcześniej poziom.

Bezproblemowe kontrole

Nie każdy rolnik ma odpowiednią wiedzę prawną. Często nieco problemów przynosi także brak znajomości procedur. Z tego powodu kontrole (m.in. kontrole certyfikacyjne, kontrole ARiMR dot. programu rolno-środowiskowego, czy kontrole powierzchni rolnych) bywają kłopotem. Jeśli wybiorą Państwo nasze usługi rolne i doradztwo rolnicze, mogą Państwo liczyć na nasze wsparcie. W trakcie kontroli okazuje się często bardzo pomocne. Wiele lat działalności w branży i ekspercka wiedza pozwalają nam pomóc klientom przejść kontrole bez problemów. Niektóre programy rolnośrodowiskowe wymagają odpowiedniego podejścia, by spełnić wszystkie kryteria.

prawo rolne - wsparcie prawne

Wsparcie prawne

Doradztwo rolnicze to tylko część oferty naszej firmy. Jako ośrodek doradztwa rolniczego dajemy swoim klientom także wsparcie prawne. Dlaczego to tak istotne dla wielu rolników? Dzięki naszej pomocy nie muszą dłużej mieć na głowie zawiłych zagadnień. Zajmiemy się więc sprawą zmian przepisów. Mogą też Państwo liczyć na naszą pomoc w razie sporów prawnych. Często dotyczą m.in. szkód łowieckich, czy aspektów własności gruntów. W tych i wielu innych sprawach mogą Państwo liczyć na nasze pełne wsparcie prawne. Nie ogranicza się do doradztwa prawnego. Jesteśmy także w stanie reprezentować naszych klientów w sądzie, kiedy pojawi się taka potrzeba.

Doradztwo rolnicze w kontroli upraw
Doradztwo rolne

Doradztwo rolnicze to wsparcie merytoryczne i realne działania praktyczne.

Czym wyróżnia się nasza firma? Świadczymy usługi z zakresu doradztwa rolniczego, a następnie wprowadzamy je w życie. Nasze sugestie pomogą w rozwoju gospodarstwa rolniczego i pozwolą na wzrost zysków z upraw. Opieramy się na 20-letnej historii pracy z rolnikami w całej Polsce. Doradztwo rolnicze i nasze usługi rolne wielokrotnie przynosiły dobre efekty. Łączymy doświadczenie z nowoczesną technologią. Pomagamy w przygotowaniu wymaganej dokumentacji. Jesteśmy w stanie pomóc przy wnioskach o dotacje z różnych źródeł. Współpraca z naszą firmą Solaris oznacza dla rolnika wiele korzyści. To wygoda, plan rozwoju na kolejne lata i pełne wsparcie. Prowadząc uprawę rolnik może skupić się na swojej pracy, my zajmiemy się innymi istotnymi aspektami. Naszą dewizą jest profesjonalizm, a celem zapewnienie usług rolnych wysokiej jakości.

więcej
Dron rolniczy

Usługi rolne to również usługi dronem — wsparcie z ziemi i powietrza.

Jakie usługi rolne świadczy nasza firma Solaris? Mamy nowoczesny sprzęt, który obsługują eksperci w swoich dziedzinach. Dzięki temu rolnik może skorzystać z nowinek, które dają wiele opcji. Zbieranie danych na temat uprawy zaczyna się od przelotu dronem nad polem. System kamer i czujników pozwala zbadać wiele aspektów. Dowiemy się, czy plony mają odpowiednią ilość nawozu i wody. Dane są następnie analizowane — stosujemy autorski algorytm. Rolnik dostaje ścisłe wytyczne i poznaje obszary uprawy, które musi otoczyć większą opieką. Usługi dronem pomagają zadbać o całą uprawę, jej sektory, a nawet każdą roślinę osobno. To daje ogromną liczbę nowych opcji działania, których nie da klasyczne podejście do rozwoju uprawy. Doradztwo rolnicze świadczymy od A do Z. Początkiem jest przygotowanie gruntów, a finałem zbiór obfitych plonów.

więcej
usługi dronem

Doświadczenie i kompetencje

Profesjonalizm w rolnictwie — z korzyścią dla rolnika, konsumenta oraz środowiska.

Wielu klientów doceniło doradztwo rolnicze Solaris.

Jako ośrodek doradztwa rolniczego pracujemy od 20 lat. W tym czasie zaufało nam wielu klientów. Zdecydowana większość z nich jest zadowolona z efektów współpracy. Dodatkowo otrzymujemy od nich informacje o szybkim i wieloletnim rozwoju ich upraw. To dla nas bardzo ważne, ponieważ wiemy, że zaopiekowaliśmy się rolnikami, w odpowiedni sposób. Powierzenie losu uprawy zewnętrznej firmie często nie jest łatwe, setki rolników przekonało się jednak, że warto to zrobić. Dbamy o to, by tradycyjne podejście do rolnictwa łączyć z możliwościami, które daje nowoczesny sprzęt. Opinie rolników na temat współpracy z naszą firmą są jednoznacznie pozytywne. Wielu z nich docenia to, że nasze doradztwo rolnicze nie polega tylko na przesłaniu wskazówek. Jesteśmy w stanie wprowadzić zalecenia w życie. Jednocześnie świadczone przez naszą firmę usługi rolne stoją na najwyższym poziomie.
więcej
Doradztwo rolnicze a programy rolnośrodowiskowe
Prawo rolne w doradztwie rolniczym
prawo rolne - doradztwo rolnicze

Doradztwo rolnicze to również wsparcie w zakresie prawa rolnego.

Poznanie wszystkich zagadnień prawnych jest dla wielu rolników wręcz niemożliwe. Wciąż pojawia się spora ilość nowych przepisów, dyrektyw i zasad, których trzeba się trzymać. Z tego względu warto powierzyć doradztwo rolnicze ekspertom. Nasi prawnicy trzymają rękę na pulsie i znają prawo rolne w momencie jego wprowadzenia. Dzięki temu rolnik może skupić się na swojej pracy i nie zaprzątać głowy kwestią przepisów. To bardzo ważne podczas codziennej pracy rolnika, ale także przy składaniu wniosków i podczas kontroli. Kontrole ARiMR, czy kontrole jednostek certyfikujących zwykle są dla rolników dość stresujące. Ich efekt często bywa ciężki do przewidzenia. Dlatego decydujemy się na reprezentowanie naszych klientów — rolników w trakcie kontroli. Nasze sukcesy w kwestii wsparcia prawnego są dowodem na to, że warto nam zaufać. Nasi doradcy i prawnicy mogą także reprezentować rolników w sądzie, gdy pojawi się taka potrzeba.

więcej