Dron rolniczy to liczne korzyści dla Twoich upraw.

Dlaczego warto sięgnąć po dron rolniczy dla usprawnienia gospodarstwa rolnego? Korzystanie z najnowszych zdobyczy techniki jest coraz częstsze niemal w każdej dziedzinie życia. Wiele branż może dzięki temu osiągać lepsze efekty, co przekłada się na korzyści finansowe. Nie inaczej jest w rolnictwie. Aby zbierać jak najlepsze plony, warto stale monitorować uprawy. Usługi dronem umożliwiają analizę dokładnych danych i tworzenie raportów o uprawach pozwala wyciągnąć wiele wniosków. Dzięki nim nie tylko możemy zbierać większe plony. Zrobimy to mniejszym nakładem kosztów. Zwykle nakłady poniesione na digitalizację uprawy i analizę danych zwracają się z nawiązką.

Co jest niezbędne, aby rozpocząć prowadzenie uprawy w oparciu o wytyczne z komputerowych analiz? Pierwszym krokiem musi być digitalizacja danych naszej uprawy. Co to oznacza w praktyce? Warto wykonać cyfrową mapę naszej ziemi. Następnie w dedykowanym oprogramowaniu możemy uzupełnić ją o kolejne informacje. Są nimi rodzaj gleby, ilość wody, jakość roślin, czy nasłonecznienie. Danych może być znacznie więcej, w zależności od sposobu ich zbierania. Takie dane wpuścimy do odpowiedniego narzędzia (programu komputerowego analizującego dane). Wynikiem, jaki otrzymamy będzie informacja, które miejsca wymagają konkretnej ilości nawozu, a także inne informacje o tym, jak zadbać o najlepszy wzrost uprawy.

Dron rolniczy umożliwia błyskawiczną analizę upraw.

Jaka jest tu rola drona rolniczego? Taki sprzęt okazuje się niezastąpiony podczas zbierania danych o uprawie. Digitalizacja uprawy bez wykorzystania nalotu dronem rolniczym mogłaby być nie tylko czasochłonna, ale też niedokładna. Dron rolniczy posiada dwie zalety. Przede wszystkim może wznieść się ponad uprawę i wykonać nalot nad całą uprawą. Nie jesteśmy uzależnieni od położenia uprawy, czy jej wielkości. Wzbijając się na wysokość kilkudziesięciu do stu metrów, dron rolniczy może dokładnie zbadać stan uprawy, nawet w miejscach niedostępnych dla ludzi. Należą do nich między innymi fragmenty wewnątrz uprawy.

Prawidłowo wykorzystany dron rolniczy umożliwia większenie efektywności upraw.

Do zbierania dokładnych danych podczas nalotu dronem wykorzystywany jest zestaw czujników i kamer. To one odpowiadają za pozyskanie takich danych, które w przyszłości możemy poddać analizie. Wilgotność gleby, gęstość nasadzenia, czy obecność szkodników – wszystkie informacje uzyskamy już po pierwszym nalocie dronem.

Dron rolniczy robi nalot nad zwykłą uprawą trwający około godziny. Rolnik umawia się z jego operatorem w konkretnym miejscu i o ustalonym czasie. Następnie dane zebrane podczas nalotu dronem rolniczym trafiają do programu komputerowego. Zaawansowane oprogramowanie analizuje dane i tworzy raport. Rolnik nie musi więc mieć technicznej wiedzy. Otrzymuje proste i zrozumiałe wskazówki, które pomagają podnieść efektywność uprawy.

Dron to element rolnictwa precyzyjnego.

Nalot dronem rolniczym nad uprawą jest pierwszym krokiem do otrzymania dokładnego raportu o stanie uprawy. Wdrażając zalecenia i podejmując odpowiednie działania, rolnik może sporo zyskać. Pierwszą korzyścią zwykle jest ograniczenie zużycia nawozów. Rolnik otrzymuje informacje, które fragmenty uprawy wymagają dodatkowego nawożenia, a gdzie nie jest to potrzebne. Dzięki temu łatwo jest wyliczyć odpowiednią ilość nawozu. Zwykle rolnicy oceniają niezbędną ilość nawozów na podstawie własnych szacunków. Choć czasem intuicja właściciela uprawy wskazuje dobre rozwiązania, nie mogą się równać z dokładnymi analizami metodami komputerowymi.

Dron rolniczy i rolnictwo precyzyjne stanowią trzon nowoczesnego podejścia do upraw. Poza ograniczeniem ilości stosowanego nawozu, czyli zmniejszeniem ponoszonych wydatków, rolnik zyskuje coś jeszcze. Zaletą nalotu dronem rolniczym digitalizacji uprawy jest zwiększenie plonów. Właściwie wszyscy rolnicy, którzy skorzystali z tej opcji, zbierają większe i lepsze plony. Pomaga w tym precyzyjna aplikacja nawozów,. Ważne jest także szybkie pozbycie się szkodników i chorób, które mogłyby zagrażać uprawie. W ten sposób rolnik ogranicza straty w uprawach do minimum.

Dron rolniczy – wsparcie z powietrza dla Twojej uprawy.

Siłą dronów rolniczych jest zaawansowana technologia, jaką wykorzystują. Mogą nie tylko wykonywać precyzyjne zdjęcia “z lotu ptaka” uprawy. Bez problemu możemy również otrzymać filmy wideo ilustrujące aktualny stan uprawy. To przydatne nie tylko podczas regularnej uprawy. Możliwość szybkiego zarejestrowania wyraźnego wideo umożliwia między innymi szacowania szkód łowieckich. Korzystając z tej metody, rolnicy mogą następnie otrzymać znacznie większe odszkodowania za szkody i straty łowieckie. Straty mogą być bowiem większe, niż ocenione korzystając jedynie z oględzin.

Wykonywanie zdjęć i filmów w wysokiej rozdzielczości przy użyciu m.in. sprzętu DJI to nie jedyne zadanie nowoczesnego drona. Od zwykłych dronów różni go bowiem obecność czujników służących do pomiarów stanu uprawy. Dron mierzy nawet parametry gleby, czy pojedynczej sadzonki. Rolnictwo jest znane człowiekowi od tysięcy lat, dlaczego warto korzystać z drona rolniczego? Tym, co może ograniczać rolnika, jest brak odpowiedniej wiedzy. Dzięki nalotom dronem rolniczym i otrzymanym raportom rolnik nabywa pełną wiedzę o swoich uprawach.

Nalot dronem rolniczym, czy nadzór ludzki?

Jakie są alternatywy dla nalotu dronem rolniczym? Aby poznać dokładne dane dotyczące uprawy, można po prostu pozyskać je osobiście. Do niedawna nadzór ludzki był najlepszym i jedynym sposobem pozyskiwania wiedzy o stanie uprawy. Rolnik musiał osobiście kontrolować cały obszar pola, co często bywa bardzo utrudnione. Szczególnie dziś, gdy wiele upraw rozrosło się do ogromnych rozmiarów, sprawdzenie stanu pola przez rolnika jest niemal niewykonalne. Dużym plusem nadzoru rolnika nad swoim polem jest jego duże doświadczenie i wiedza.

Dron rolniczy jako element systemu nadzoru.

Najlepiej więc łączyć wyrywkowe, osobiste sprawdzanie pewnych obszarów pola z nalotami dronami rolniczymi, które pozwalają uzyskać pełnię danych. Nowoczesne doradztwo rolnicze pomaga zoptymalizować cały ten proces, wybrać elementy na które należy położyć nacisk. Wiele osób decyduje się także na rozmieszczenie czujników rolniczych na swojej uprawie. Pozwalają zbierać dane takie jak pH gleby, czy jej wilgotność. Wciąż są to jednak dane jedynie dla kilku miejsc, w których umieścimy czujniki rolnicze. Nawet gdy będzie ich bardzo dużo, dane nie będą tak kompleksowe, jak te które zbierze dron rolniczy. A nowoczesne rolnictwo precyzyjne wymaga właśnie przygotowania jak najdokładniejszej, cyfrowej mapy uprawy.